SEO copywriting - specifika

SEO copywriting je specifickou odnoží copywritingu, která se zaměřuje na optimalizaci textů pro vyhledávače. Podívejte se níže na jeho specifika.

Čím je SEO copywriting specifický

Zatímco copywriting označuje obecně psaní reklamních textu, SEO copywriting znamená tvorbu textů pro webové stránky. Texty pro web se od ostatních reklamních textů liší ve dvou hlavních aspektech.

  1. Lidé čtou webové texty jinak než jiné typy dokumentů - většina lidí nečte weby od začátku do konce, místo toho texty očima pouze přelétnou a hledají záchytné body - nadpisy, odkazy, zvýrazněné části textu, seznamy, ale i obrázky apod.
  2. Texty pro web nejsou určené pouze lidem, je třeba pamatovat i na jejich zpracování vyhledávači.

Webové stránky nikdo nečte

To, že lidé čtou webové stránky jinak než ostatní texty, si nejlépe uvědomíte, když si vybavíte, jak probíhalo vaše vlastní poslední hledání nějakého produktu či služby na internetu. Máte to? Vybavujete si nějaký konkrétní případ? A teď si prosím zkuste vzpomenout, jak jste při hledání postupovali. Patrně jste zadali odpovídající klíčová slova do vyhledávače a prošli několik stránek, které se vám zobrazily na stránce s výsledky vyhledávání.

Vzpomínáte si, kolik času jste každé takové otevřené stránce věnovali? Četli jste každou stránku podrobně, nebo jste ji jen přelétli očima? Pokud nejste výjimkou, pak jste - jak vyplývá z průzkumů - každé stránce věnovali jen několik málo sekund. Pouze stránkám, které prošly "rychlým testem", jste dali šanci a zkoumali je podrobněji. I toto podrobnější zkoumání však probíhá přece jen trochu jinak než v papírovém světě.

Důležité jsou i vyhledávače

Aby se váš web zobrazoval ve výsledcích vyhledávání na dobrých pozicích, je nutné i textům na webu věnovat náležitou péči. Předně, je třeba, aby texty na stránkách obsahovaly klíčová slova, na která chcete mají byt vaše produkty a služby vyhledatelní. SEO copywriting se zaobírá jak výběrem vhodných klíčových slov, tak i jejich optimálním rozdělením do jednotlivých stránek, napsání textů stránek tak, aby v nich klíčová slova byla obsažena s určitou hustotou atd.

Roli pro umístění ve vyhledávačích samozřejmě hraje to, jaká slova jsou umístěna do jakých tagů stránky. V každém případě ale optimalizací textu pro vyhledávače nesmí trpět čtenář. Lze říci, že kvalitní text, který je dost dobrý pro uživatele, webu bude dobrý i pro vyhledávače. Nejlepší optimalizací je kvalitní obsah webu.

  • Naše služby SEO copywritingu také klienti čerpají v rámci jiných služeb, jako je např. optimalizace pro vyhledávače či webdesign. Velmi časté je např. dodávání textů pro firemní weby, ale i produktové stránky, facebookové aplikace či elektronické obchody, které vyvíjíme pro naše klienty.
  • Vyvíjí vám web někdo jiný? I v takovém případě vám pro něj rádi napíšeme nové texty.
  • Trápí vás velké množství návštěvníků, kteří z vašeho webu odejdou ihned po zobrazení první stránky? Příčinou mohou být i špatně napsané texty. V takovém případě vám můžeme pomoci s úpravou stávajících textů na vašem webu. Společně prozkoumáme, co všechno můžete v této oblasti zlepšit.
  • Pokud disponujete schopným textařem, můžeme pro vás provést samostatnou analýzu klíčových slov a zjistit, na která slova byste se měli v textech na webu zaměřit.

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem