Společenská odpovědnost

Škodolibí lidé říkají, že každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán. Doufáme, že je to jen pověra.

Komu s čím pomáháme, abychom neskončili v pekle

 • Petr Koukal má za sebou silný příběh. Porazil rakovinu. Pouze 5 % procent českých mužů chodí na preventivní prohlídky. Ti ostatní zbytečně riskují zdraví a kvalitu svého života. Projekt STK pro chlapy to chce změnit. Chceme být součástí této změny. Podpořili jsme STK pro chlapy PPC kampaněmi a s zprostředkováním Google grants.
 • Přidali jsme se ke společnému projektu nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL, který pomáhá rodinám s dětmi, které se vlivem onkologického nebo jiného závažného onemocnění některého z členů rodiny dostaly do finanční tísně.

   
 • Když jsme přemýšleli dál, uvědomili jsme si, že rakovina je nemoc, se kterou se setkáváme v našem okolí velmi často. Není to sice jedna z těch nejhorších nemocí, ale z hlediska počtu pacientů, kteří jí trpí, je určitě tou nejobávanější. A právě v tomto kontextu jsme se rozhodli podpořit i Heřmanského nadaci hematologické onkologie, která provádí jak výzkum a léčbu, tak i neméně důležitou výuku a prevenci.


   
 • Každé dítě patří do rodiny. Jdeme s dobou, a proto podporujeme obecně prospěšnou společnost Dobrá rodina, která pomáhá ohroženým dětem, aby místo v ústavech vyrůstaly v rodinách. Protože tohle téma zatím na Facebooku moc vidět není, tak jim s tím rádi pomáháme. Chtěli jsme jít ale ještě dál. Proto jsme začali podporovat jejich iniciativu #DobryStart. Chceme spolu s nimi dát najevo, že hlavně malé děti do ústavů nepatří. Pro mnohé to je možná kontroverzní téma, na to se ale při pomoci neohlížíme.

 • Loňský rok byl pro Sun nejúspěšnějším rokem za celou jeho historii a rádi bychom se o tento úspěch podělili i s těmi, kteří v životě tolik štěstí nemají. Proto jsme se rozhodli, krom stávajících aktivit, podpořit také organizaci Cesta domů, která poskytuje nevyléčitelně nemocným a umírajícím dospělým i dětem paliativní péči. Poskytuje také podporu rodině a umožňuje, aby člověk v posledních dnech a týdnech života mohl dožít důstojně, mít čas na své nejbližší, na rozloučení a mohl být doma, v prostředí, které má rád. Vedle poskytování přímé pomoci umírajícím a jejich rodinám usiluje o navracení tématu konce života do veřejného prostoru a snaží se přispívat k systémové změně, díky které by včasná paliativní péče byla dostupná všem, kteří o ni požádají. Cesta domů provozuje také portál Umírání.cz, o kterém se více rozpovídala Sandra.


   
 • Kampaň Srdcerváči, která podporuje zaměstnávání zdravotně postižených, vzala za srdce i nás. A proto rádi vypomůžeme s tím, jak se porvat s online světem co nejlépe.


   
 • Spolek Amélie si nás našel sám a my jsme to s radostí přijali. Pomáháme jim se správnou kampaní, na které získali Google grant. Starají se o dospělé s onkologickým onemocněním. Ať už na rovině psychologické pomoci, tak přes sociální služby. Tréninky paměti, cvičení, kurzy a čtyři centra po republice. Nepodporujeme tak jen osvětu, ale i následnou péči o klienty s onkologickým onemocněním.  


   
 • Některé věci se za peníze koupit nedají. Proto jsme se rozhodli zdarma spravovat YouTube kampaň pro Den Dětské Onkologie, který pořádá rodičovské sdružení HAIMA CZ, o.s.

 • Už od našeho založení posíláme měsíčně peněžní dar Lize proti rakovině Praha. Lize proti rakovině také dáváme zdarma vybavení, které je stále plně funkční, jen už nevyhovuje našemu vysokému pracovnímu nasazení (telefony, mobily, notebooky).

 • Podpořili jsme Ligu proti rakovině Brno. Její předsedkyně, paní Ing. Iva Hrnčiříková, PhD, se o spolupráci vyjádřila takto: „Společnost Sun Marketing nám poskytla finanční podporu, která pomohla organizaci a zajištění poradny pro odvykání kouření a poradny pro správné stravovací návyky dětí a dospělých. Ráda bych Sunu poděkovala za příjemnou spolupráci.“

 • Spolupráce s organizací Portus trvá už řadu let. Akce cihla podporuje lidi s mentálním postižením a pomocí chráněného bydlení nebo možnost zaměstnání jim nabízí žít plnohodnotný život. Školíme je v oblasti sociálních sítích a kampaněmi podporujeme mj. jejich další akci Cihlafest. Doporučujeme jejich #DobrotySPribehem. Jsou vynikající!
 


 • Základní škole na Kladně jsme darovali šest stolních počítačů. Ředitelka školy, paní Ing. Zuzana Chvojková, z nich měla očividnou radost!

Sandra Gligić předává počítače

 • V roce 2010 jsme se stali adoptivními rodiči zebry Grévyho v pražské ZOO.

Zebra Grévyho

Certifikát o adopci zebry Grévyho

 

Poslat emailem