CSS

Cascading Style Sheets (CSS) je stylovací jazyk určený k definování vzhledu a formátování stránek napsaných ve značkovacích jazycích, nejčastěji HTML. Umožňuje oddělení obsahu od informací popisujících formát zobrazení.

Definice pojmu

Jazyk CSS byl navržen a vytvořen konsorciem W3C. Slouží pro popis způsobu zobrazení webových stránek napsaných pomocí některého ze značkovacích jazyků, např. HTML, XHTML nebo XML. Definují například barvu písma, velikost a typ písma, umístění různých bloků textu na stránce a mnoho dalších elementů. Popis stránky ve formátu CSS bývá vyčleňován do samostatných souborů s koncovkou .css.

Hlavním cílem kaskádových stylů je umožnit návrhářům webových stránek oddělit vzhled dokumentu od jeho struktury a obsahu. CSS je prostředek k upravení vizuální podoby webových stránek. Výhodou oddělení instrukcí pro zobrazení stránek do souborů CSS je také to, že ke změně vzhledu stránky stačí provést změnu v CSS souboru. Obsah stránky není třeba měnit. Změnou CSS souboru se pak změní zobrazení všech dokumentů na něm závislých.

Kde najdete další informace

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem