XHTML

Extensible HyperText Markup Language (XHTML) je rozšiřitelný značkovací jazyk pro hypertext používaný při tvorbě webových stránek. Hypertextové odkazy umožňují nelineární strukturování textu na webových stránek.

Definice pojmu

XHTML je značkovacím jazykem využívaným pro tvorbu hypertextových dokumentů v prostředí internetu, tedy webových stránek. Byl vyvinut konsorciem W3C. Verze XHTML 1.0 byla standardizována v roce 2000 a je založena na dvou dalších standardech, XML a HTML.

XHTML se mělo původně stát nástupcem jazyka HTML, jehož vývoj byl svého času ve verzi 4.01 ukončen, ale později bylo rozhodnuto o vývoji standardu HTML5, doprovázeného standardem XHTML5. Zároveň však pokračuje paralelně i vývoj XHTML 2.0.

Hlavní rozdíl XHTML oproti klasickému HTML je v tom, že musí splňovat požadavky kladené na dokumenty XML - musí mít všechny tagy uzavřené, a to včetně nepárových tagů <meta>, <link>, <br>, <hr> nebo <img>.

Zároveň musí být všechny tagy a jejich atributy zapsány malými písmeny. Hodnoty všech atributů musí být dále uzavřeny do uvozovek. To jsou tedy základní rozdíly, se kterými se u XHTML setkáme.

Kde najdete další informace

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem