Flash

Flash je označení pro grafický vektorový formát, který se používá pro tvorbu interaktivních či animovaných internetových bannerů, grafických prvků, ale i celých webových stránek.

Definice pojmu

Flash byl vyvinout společností Macromedia, kterou později zakoupila společnost Adobe. Dnes má na internetu výsadní postavení, i když odpůrci Flashe si mnoho slibují od nástupu HTML5, který nabízí prostředky, se kterými ho lze zcela nahradit.

Rozšíření Flashe na internetu pomohla malá velikost výsledných souborů, protože se uchovávají ve vektorovém formátu, a proto ve většině případů vytlačily flashové bannery ty klasické, dříve používané ve formátu GIF.

Flash má také vlastní implementovaný programovací jazyk ActionScript, který slouží k rozvinutí všech možností interaktivní animace a vývoji robustních aplikací, v aktuálních verzích je ActionScript poměrně vyspělý objektově orientovaný programovací jazyk.

Flash lze exportovat do dvou základních formátů:

  • .swf jsou soubory s malou velikostí, které jsou určeny k přehrávání ve webovém prohlížeči, které mají nainstalovaný přehrávač Adobe Flash Player,
  • .exe je určený k přímému spouštění v prostředí Windows. Není nutný přehrávač, ale soubor má větší velikost.

Kde najdete další informace

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem