iLayer

Jde o agresivní reklamní formát využívající dvou propojených kreativ. První kreativa je umístěna v běžném reklamním formátu, zatímco druhá část se rozbaluje buď automaticky po určitém čase nebo po najetí myší na první kreativu.

Definice pojmu

Jedná se o reklamní formát, který má dvě části. První část je obvykle nějaký klasický bannerový formát, který je umístěn v běžné reklamní pozici na nosné webové stránce.

Druhá část iLayeru se objeví po nějaké uživatelské akci nebo po uplynutí určitého času. Typicky se po najetí myší nad klasický formát objeví nový, obvykle větší a i pokud jde o chování agresivnější formát.

iLayery existují často v podobě, kdy překrývají část stránky. Jde např. o bannery přes celou šířku okna, přišpendlené k dolnímu okraji stránky, které se posouvají dolů s tím, jak uživatel stránku prohlíží. iLayery jsou obvykle realizované ve Flashi s využitím ActionScriptu.

Vzhledem k agresivitě iLayerů se jejich použití řídí určitými pravidly, které zohledňují zájem uživatele.

Základními pravidly jsou např. nutnost vybavit použitou kreativu tlačítkem pro uzavření a omezení počtu zobrazení iLayeru jednomu unikátnímu uživateli za určité časové období, typicky za den či týden.

Kde najdete další informace

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem