Backlink

Zpětný odkaz webu je odkaz, který na tento web směřuje z jiného webu. Zpětné odkazy jsou na internetu převažující způsob, jak se uživatelé mohou na nějaký web dostat, totiž prokliknutím zpětného odkazu na jiném webu.

Definice pojmu

Zpětné odkazy hrají jednu z klíčových rolí při optimalizaci pro vyhledávače. Vyhledávače totiž weby prohledávají (indexují) tak, že ze stránky, kterou právě zpracovávají, postupně přejdou i na stránky, na které stránka odkazuje.

Zpětné odkazy tak nejsou důležité jen pro to, aby se na web dostali uživatelé, ale i vyhledávače. Vyhledávače navíc přikládají váhu počtu a kvalitě zpětných odkazů, které na web směřují, při řazení výsledků vyhledávání.

Cíleným výběrem stránek vhodných pro umístění zpětného odkazu se zabývá tzv. linkbuilding. Při umísťování zpětných odkazů lze využít jak volně dostupné zdroje, tak i usilovat o placené umístění zpětných odkazů na kvalitní servery.

Vyhledávače se snaží proti linkbuildingu bojovat, protože jeho výsledkem jsou často zkreslené výsledky vyhledávání, preferující ty weby, které jsou lépe optimalizované, nikoliv nutně ty, které jsou lepší či používanější.

Kde najdete další informace

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem