Logotyp

Logo je označení pro grafický symbol identifikující např. organizace, firmy apod. V případě, že je k logu připojena i grafická reprezentace názvu společnosti, hovoříme o logotypu.

Definice pojmu

Zatímco pojem logo označuje pouze grafický symbol, pojem logotyp používáme pro vyobrazení loga doplněné o typografické prvky. Typicky jde o graficky zpracovaný název společnosti. Jinými slovy, logotyp je tvořený zcela nebo alespoň z části i písmeny, zatímco logo písmo neobsahuje.

Příkladem loga je zelená postavička robota reprezentujícího operační systém Android. Pokud k této postavičce připojíme graficky zpracovaný text "Android", nehovoříme již o logu, ale o logotypu.

Dalším příkladem loga je také známý symbol nakousnutého jablka společnosti Apple či v našich končinách stylizované E společnosti ČEZ. Příkladem logotypu jsou neméně známá označení společností Google, Microsoft či Coca Cola.

Posláním logotypu, stejně jako loga, je pomáhat lepší identifikaci značky spotřebiteli a také posilování povědomí o značce. Společnosti se snaží budovat u svých zákazníků vztah ke své značce.

Kde najdete další informace

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem