Jak nám zpřístupníte svoji stránku na Facebooku nebo reklamní účet Facebook Ads

Dohodli jsme se na správě vaší facebookové stránky nebo reklamního účtu? Pak k nim budeme - kdo by to čekal - potřebovat přístup. Facebook od roku 2014 nabízí a doporučuje využívat pro správu přístupů ke stránkám a reklamním účtům nástroj Facebook Business Manager, který využíváme i my.

Postup na této stránce je rozdělen na část pro ty z vás, kteří používáte Facebook Business Manager a druhou část pro ty z vás, kteří máte přímý přístup správce k těm stránkám či reklamním účtům, ke kterým nám chcete přidělit přístup. Z obou dále popsaných možností si prosím vyberte pouze jednu.

Možnost A: Nabídněte nám přístup sami z Facebook Business Manageru

 1. Přihlaste se na váš profil na Facebooku. Musí jít o profil, pod kterým přístupujete do Facebook Business Manageru vaší společnosti, a pod kterým spravujete své Facebook stránky a reklamní účty Facebook Ads.
 2. Přepněte se do vašeho Facebook Business Manageru. Klikněte vpravo nahoře na symbol šipky dolů a v části Business Manager přejděte do Facebook Business Manageru, pod kterým vaše stránky a reklamní účty spravujete. V ukázce vidíte náš vlastní Facebook Business Manager, ve vašem případě to bude ten váš.

  Přepněte se do Facebook Business Manageru

 3. Přejděte do nastavení Facebook Business Manageru. Nejprve klikněte na hamburger menu v levé horní části a v následně zobrazené nabídce zvolte položku Nastavení firmy.

  Přejděte do nastavení Facebook Business Manageru

 4. Přejděte do nastavení účtů. V levém menu pod záložkou Účty klikněte na položku Stránky, z prostředního sloupce vyberte stránku ke kterému nám chcete přidělit přístup (v příkladu jde o stránku Taste Sun), v nastavení přístupů stránky v pravém sloupci klikněte na tlačítko Přiřadit partnery a v zobrazeném dialogu Přiřadit partnera klikněte na modré tlačítko ID firmy.

  Přejděte do nastavení Stránek, nebo Účtů pro reklamu

 5. Přidejte nás jako partnera a přidělte nám správnou roli. V následujícím dialogu do pole Zadejte ID firmy partnera zadejte číslo 10152919021179489 (ID našeho Business Manageru). V části Standardní přístup vyberte (přepínačem po pravé straně) přístup Může zveřejňovat obsah. Nakonec klikněte na modré tlačítko Další.

  Takto nám zpřístupníte vaši stránku

 6. A to je vše! Průvodce vám nyní již jen zobrazí potvrzení přiřazení v dialogu Partner je přiřazený. V tento okamžik již máme potřebný přístup k vaší stránce. V tento moment nám prosím dejte vědět, že jste stránku připojili, abychom jí mohli sdílet specialistům, kteří ji budou mít na starosti.
 7. Přidělte nám přístup k reklamnímu účtu. Pokud nám potřebujete přidělit přístup také k reklamnímu účtu, postup je stejný jako v bodech 1-5, s tím rozdílem že v záložce Účty přejdete na položku Účty pro reklamu
 8. a u vybraného reklamního účtu nám přidělíte oprávnění Spravovat kampaně.

Možnost B: Potvrďte naši žádost o přístup k účtu pokud nemáte Business Manager, ale máte oprávnění správce.

 1. Zašlete nám prosím adresu vaší Facebook stránky. Abychom vás mohli o přístup požádat my, a na vás pak bylo jen potvrdit žádost, potřebujeme znát webovou adresu vaší facebookové stránky, tak, jak ji vidíte v adresním řádku v prohlížeči.

  Zašlete nám URL vaší Facebook stránky

 2. Vyčkejte, než vytvoříme potřebné žádosti o přístupy. Nyní jsme na tahu my, abychom vytvořili potřebnou žádost. Vyčkejte prosím, než se vám znovu ozveme.
 3. Potvrďte naší žádost o přístup. Otevřete si vaši Facebook stránku a v horním menu přejděte na položku Nastavení. Dále v levém menu přejděte na položku Role u stránky. Zde v pravé části by již v sekci Žádosti partnerů čekající na vyřízení měla být vidět žádost od Taste - u té klikněte na tlačítko Odpovědět na žádost a v následujícím dialogu pak na tlačítko Dát firmě Taste přístup k mojí stránce. Tím je přístup ke stránce hotový.

  Takto potvrdíte naši žádost o přístup k Facebook stránce

 4. Zašlete nám prosím číslo vašeho reklamního účtu. Číslo naleznete po přihlášení pod vaším Facebook účtem, který má do reklamního účtu přístup, na stránce Facebook Ads Manager.

  Zde naleznete číslo vašeho Facebook reklamního účtu

 5. Vyčkejte, než vytvoříme potřebné žádosti o přístupy. Nyní jsme na tahu my, abychom vytvořili potřebnou žádost. Vyčkejte prosím, než se vám znovu ozveme.
 6. Přejděte do nastavení vašeho reklamního účtu. Opět na stránce Facebook Ads Manager najděte účet, ke kterému nám potřebujete dát přístup, přejděte (proklikem na jeho název) přímo do něj a nakonec přejděte do jeho nastavení pomocí ozubeného kola vpravo nahoře.

  Přejděte do nastavení Facebook reklamního účtu

 7. Potvrďte naší žádost o přístup. V nastavení reklamního účtu klikněte v levém menu na položku Účty pro reklamu a následně v pravém okně byste měli v sekci Role u účtu pro reklamu vidět Nevyřízenou žádost o zastoupení od firmy Taste. Zde klikněte na tlačítko Odpovědět na žádost a v následujícím dialogu již pouze přidělení opravnnění potvrďte.

  Takto potvrdíte naši žádost o přístup k Facebook reklamnímu účtu

 8. Hotovo! Teď už je to na nás, schválili jste nám potřebný přístup.

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem