Jak nám zpřístupníte svoji stránku na Facebooku nebo reklamní účet Facebook Ads

Dohodli jsme se na správě vaší facebookové stránky nebo reklamního účtu? Pak k nim budeme - kdo by to čekal - potřebovat přístup. Facebook od roku 2014 nabízí a doporučuje využívat pro správu přístupů ke stránkám a reklamním účtům nástroj Facebook Business Manager, který využíváme i my.

Postup na této stránce je určen pouze pro ty z vás, kteří Facebook Business Manager používáte. Druhou podmínkou úspěšného přidělení přístupu je, že sami máte oprávnění pro správce k těm stránkám či reklamním účtům, ke kterým nám chcete přidělit přístup. Z obou dále popsaných možností si prosím vyberte pouze jednu.

Možnost A: Nabídněte nám přístup sami

 1. Přihlaste se na váš profil na Facebooku. Musí jít o profil, pod kterým přístupujete do Facebook Business Manageru vaší společnosti, a pod kterým spravujete své facebookové stránky a reklamní účty Facebook Ads.
 2. Přepněte se do vašeho Facebook Business Manageru. Klikněte vpravo nahoře na symbol šipky dolů a v části Business Manager přejděte do Facebook Business Manageru, pod kterým vaše stránky a reklamní účty spravujete. V ukázce vidíte náš vlastní Facebook Business Manager, ve vašem případě to bude ten váš.

  Přepněte se do Facebook Business Manageru

 3. Přejděte do nastavení Facebook Business Manageru. Nejprve klikněte na hamburger menu v levé horní části a v následně zobrazené nabídce zvolte vpravo položku Nastavení Business Manageru.

  Přejděte do nastavení Facebook Business Manageru

 4. Přejděte do nastavení stránek, nebo reklamních účtů. V menu Lidé a položky klikněte buď na položku stránky Stránky, nebo Účty pro reklamu, podle toho, zda nám chcete zpřístupnit vaši stránku, nebo reklamní účet.

  Přejděte do nastavení stranek, nebo reklamních účtů

 5. Klikněte na stránku, nebo reklamní účet. V zobrazené nabídce stránek, nebo reklamních účtů klikněte na tu položku, kterou nám chcete zpřístupnit.
  • V následující ukázce jsou pro příklad použity naše vlastní Facebook stránka "Sun Marketing" a náš reklamní účet s názvem "SSOP Sun Marketing (SelfPromo)". Vy zde uvidíte buď název vaší stránky, nebo reklamního účtu.
 6. Přidejte nás jako partnera. V pravé části klikněte na tlačítko Přidat partnera a do zobrazeného dialogu vepište číslo našeho Facebook Business Manageru, které je 10152919021179489.

  Takto nám zpřístupníte vaši stránku...

  ...nebo takto účet pro reklamu Facebook Ads

  Vložte 10152919021179489, což je ID našeho Facebook Business Manageru

 7. Přidělte nám správnou roli. V dalším kroku budete požádání o přidělení konkrétní úrovně oprávnění, tzv. role.
  • Pro správu vaší facebookové stránky potřebujeme alespoň roli úrovni Editor stránky.

  Pro správu vaší Facebook stránky nám prosím nastavte alespoň roli Editor stránky

  • Pokud se máme postarat o váš reklamní účet, přidělte nám prosím roli Inzerent účtu pro reklamy.

  Pro správu vaší vašeho reklamního účtu potřebujeme roli Inzerent účtu pro reklamu

 8. A to je vše! Průvodce vám nyní již jen zobrazí potvrzení přiřazení v dialogu Partner je přiřazený. V tento okamžik již máme potřebný přístup k vaší stránce nebo reklamnímu účtu

Možnost B: Potvrďte naši žádost o přístup k účtu

 1. Zašlete nám prosím adresu vaší facebookové stránky nebo číslo vašeho reklamního účtu Facebook Ads. Abychom vás mohli o přístup požádat my, a na vás pak bylo jen potvrdit žádost, potřebujeme znát webovou adresu vaší facebookové stránky, tak, jak ji vidíte v adresním řádku v prohlížeči (to pokud vám budeme spravovat vaši stránku), nebo ID číslo vašeho reklamního účtu (to pokud se budeme starat o vaši reklamu na Facebooku).
  • Webovou adresu vaší facebookové stránky zjistíte jednoduše tak, že si vaši facebookovou stránku otevřete v prohlížeči, zkopírujete si ji a zašlete nám ji.
  • ID číslo vašeho reklamního účtu zjistíte - po přihlášení na váš Facebook účet, pod který reklamní účet spravujete - na stránce přehledu účtů pro reklamu, ve sloupci Číslo účtu. Toto číslo si zkopírujte a zašlete nám jej.
 2. Vyčkejte, než vytvoříme potřebné žádosti o přístupy. Nyní jsme na tahu my, abychom vytvořili potřebné žádosti. Vyčkejte prosím, než se vám znovu ozveme.
 3. Otevřete naši žádost o přístup přímo z e-mailu. Do e-mailové schránky, pod kterou jste si (v minulosti) registrovali váš firemní Facebook Business Manager, vám přijde žádost, kterou lze přímo prokliknout. Před prokliknutím ale doporučujeme přihlásit se v prohlížeči k tomu účtu na Facebooku, pod kterým přístupujete k vašemu Facebook Business Manageru. Obsah e-mailu bude vypadat nějak takto.

  Takto bude vypadat e-mail. který vás bude informovat o naší žádosti

  • Pokud by vám žádost nepřišla e-mailem (např. v důsledku činnosti antispamu), není třeba ronit slzy. Odkaz na žádost najdete i ve vašem Facebook Business Manageru, v notifikacích se symbolem zeměkoule vpravo nahoře. Po kliknutí na příslušnou notifikaci můžete směle pokračovat následujícím krokem tohoto postupu, který je zcela shodný.
  • Pokud nevíte, jak se přihlásíte do svého Facebook Business Manageru, použijte prosím kroky 1 a 2 z návodu pro Možnost A na této stránce.
 4. Potvrďte přístupová práva pro nás. Po prokliknutí tlačítka v e-mailu se vám zobrazí stránka v prostředí Facebook Business Manageru, ze které můžete žádost přijmout. Žádost potvrďte stisknutím tlačítka Přijmout žádost a ještě dalším následným potvrzením. Vypadá jako na tomto obrázku.
  • Následující příklady jsou pro naši vlastní Facebook stránku "Smart Media" a reklamní účet "WCAP Smart Media". Pro vaši stránku nebo reklamní účet zde budou uvedeny jejich správné názvy.

  Potvrzení žádosti o přístup k facebookové stránce

  Potvrzení žádosti o přístup k reklamnímu účtu Facebook Ads

 5. Hotovo! Teď už je to na nás, schválili jste nám potřebný přístup.

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem