Vytvoření účtu v Google Analytics

Co pro vytvoření účtu potřebujete? A jak to uděláte? Je to opravdu jednoduché. Čtěte dál a vše se dozvíte v několika málo krocích.

Jak vytvoříte účet v Google Analytics

Především potřebujete mít zřízený Google účet. Pokud máte e-mail na Gmailu, ten je zároveň i Google účtem. Google účet ale můžete založit i pro libovolný e-mail na adrese: https://accounts.google.com/SignUp.

Vytvoření Google účtu

Po vyplnění jednoduchého formuláře vám přijde potvrzovací e-mail do vaší stávající schránky. Po otevření odkazu v tomto e-mailu máte úspěšně založený Google účet.

Dalším krokem je pro tento účet vytvořit účet Google Analytics. Ten založíte kliknutím na tlačítko Vytvořit účet na adrese https://www.google.com/analytics.

Registrace do Google Analytics

Pokud nejste přihlášeni pod svým Google účtem, přihlaste se. V dalším kroku pak klikněte na tlačítko Registrace.

Vytvoření účtu v Google Analytics

Zobrazí se formulář pro vytvoření a nastavení nového Google Analytics účtu. Zde vyberte, co chcete sledovat – zda webové stránky, nebo mobilní aplikaci. Dále vyplňte název účtu (název společnosti), název webu pro vytvoření konkrétní služby pro daný web, adresu webových stránek, pro které budete účet používat, kategorii odvětví a časové pásmo.

Vytvoření účtu v Google Analytics

V dalším kroku proveďte Nastavení sdílení údajů. Zaškrtněte volbu Produkty a služby Google, která je potřebná pro propojení s AdWords, AdSense a Webmaster Tools a dalšími službami Google. Další volby jsou nepovinné, záleží na vás, jestli je budete chtít povolit.  Jedná se o anonymní srovnání dat a trendů, přístup k účtu pro pracovníky technické podpory a specialisty Google – volby nemusíte potvrzovat. V posledním kroku na tomto formuláři klikněte na tlačítko Získat číslo pro sledování.

Vytvoření účtu v Google Analytics

Dále musíte potvrdit souhlas s podmínkami (Přijímám) a přejdete do nově vytvořeného Google Analytics účtu. Zobrazí se část nastavení Analytics pro danou službu (web) - Měřící kód. Návod na jeho implementaci najdete na stránce Implementace sledovacího kódu Google Analytics. Více o best practices pro nastavení účtu si můžete přečíst v článku Využívate naplno potenciál Google Analytics?

Chcete-li se dozvědět více o Google Analytics, podívejte se na další články na našem blogu Sunitka.cz.

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem