Video reklama

Videoreklama využívá běžných reklamních pozic, ale i videopřehrávačů pro zobrazování reklamních spotů. Video na internetu umožňuje prokliknutí a přechod na stránky inzerenta, případně i propojení s ostatními prvky na stránce.

Definice pojmu

Videoreklama je jedním z formátů internetové reklamy. Je nejčastěji distribuována s využitím zjednodušeného flashového přehrávače, který zobrazuje video ve flashovém formátu Flash video (FLV).

Zjednodušený přehrávač neobsahuje většinu v přehrávači obvyklých prvků (pozastavení, spuštění apod.), ale častá je možnost reklamu po uplynutí určitého času přeskočit.

Servery obvykle podporují velikost video souboru FLV v maximálně jednotkách megabytů - je třeba si uvědomit, že čím větší soubor, tím větší pravděpodobnost, že jej někteří uživatelé neuvidí.

Přestože v našich zemích se videoreklama příliš neprosadila, částečně i proto že je zatím výsadou velkých inzerentů, v budoucnosti lze určitě očekávat její větší rozšíření. Příčinou menšího rozšíření v ČR a SR může být také to, že tuzemská média neumí nabídnout lepší propojení video reklamy do obsahu stránky, než je pouhé přehrání "televizního spotu".

Velmi zajímavé ceny a možnosti cílení videoreklamy nabízí, a to i pro ČR a SR, videoportál YouTube. Pokud vás reklama na YouTube zajímá, rádi vám pomůžeme.

Mohlo by vás také zajímat

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem