Jak dobijete účet v Google AdWords a Skliku

Dobití kreditu v Google AdWords i v Skliku pro vás bude hračkou, jakmile si přečtete následující návod. Abyste si dokázali jednotlivé body lépe představit, přihodili jsme k nim screenshoty. Pokud vám i tak bude cokoli nejasné, samozřejmě zavolejte. Rádi poradíme osobně.

Dobití účtu v Google AdWords bankovním převodem

Ještě než si ukážeme, jak v Google AdWords vygenerujete podklady pro bankovní převod, musíme zmínit, že Google nabízí možnost ex-post platby. Platíte až poté, co část kampaně (v hodnotě řádově tisíců Kč) proběhne.

Tato platební metoda vyžaduje zadání vaší kreditní karty do Google AdWords, což se obvykle provádí hned po vytvoření účtu.

Pokud Googlu nechcete svoji kreditní kartu svěřit, můžete si kredit předplácet bankovními převody.

V následujícím návodu si ukážeme, jak na to.

 1. Pomocí svého uživatelského jména a hesla se přihlašte do svého účtu na adrese http://google.cz/adwords
 2. V pravém horním rohu kliknete na symbol ozubeného kolečka - Nastavení a vyberete Fakturace a platby.
   
 3. Na stránce se vám objeví informace o stávajícím zůstatku a pod ním modré tlačítko Provést platbu.
   
  Dobití kreditu v Google AdWords - krok třetí
 4. Kliněte na Provést platbu a vyberte platební metodu.
 5. Zadejte částku, kterou chcete v Adwords nabít (minimální částka je 300 Kč) a klikněte na Provést platbu.
   
  Dobití kreditu v Google AdWords - krok pátý
 6. Poté si vytiskněte nebo opište referenční číslo a zahajte převod.
 7. Počkejte na potvrzovací email.

Pokud jste se rozhodli platit kartou, v kroku 4) vyberte Kreditní karta. Vyplňte číslo karty a další údaje, částku a klikněte na Provést platbu. Tímto je proces dobíjení kreditu hotový.

Dobití účtu v Skliku bankovním převodem

Sklik na rozdíl od Google AdWords nenabízí žádnou variantu platby ex-post. Kredit musíte vždy dobít předem.

K dispozici máte možnost platby bankovním převodem a kreditní kartou. V následujícím návodu vám ukážeme postup pro platbu bankovním převodem, který je mezi našimi klienty rozšířenější.

Jakmile máte založený účet na Skliku, je potřeba zaregistrovat si Seznam peněženku. V pravém horním rohu kliněte na Registrovat peněženku.

 1. Registrace peněženky

Smluvní ujednání vás informují o pravidlech užívání Peněženky, právech a povinnostech smluvních stran. Podmínky odsouhlasíte kliknutím na tlačítko Odsouhlasit smluvní podmínky.

Dostali jsme se na stránku s přehledem služebem a kreditem za jednotlivé služby Seznamu. V Peněžence můžete dobíjet kredit pro jakoukoliv službu (Sklik, Sdovolená, Zboží.cz, Sreality, Firmy.cz a další).

Nyní je potřeba vyplnit platební údaje. Klikněte na tlačítko Autorizovat klienta / Chci dostávat faktury uprostřed stránky, vyplňte stránky potřebné údaje a odešlete kliknutím na tlačítko Odeslat k autorizaci.

 1. Dobití kreditu

Přihlašte se do svého Sklikového účtu a klikněte v horním pravém rohu na obrázek Peněženky s částkou 0,00 Kč.

Vyberte si způsob platby. Pokud budete platit převodem, musíte počítat s tím, že kredit bude připsán až po 2-4 dnech. Další možností je platba kartou. Tímto se kredit připíše do několika hodin.

Pokud tedy platíte převodem, zadejte částku a klikněte na Vytvořit objednávku. Zobrazí se vám platební údaje, na základě kterých můžete platbu převodem uskutečnit.

Pokud se rozhodnete platit kartou, přepněte se v záložce Platební karta. Zadejte částku, kterou chcete nabít a klikněte na Vytvořit objednávku. Poté budete přesměrováni na platební bránu, kde můžete zaplatit kartou.

Pozor! Částka, kterou do Skliku odesíláte, je vždy včetně DPH!

Máte-li zájem, můžete si projít další související články o Google AdWords, Skliku a PPC obecně na našem blogu Sunitka.cz.

Máte zájem o naše služby? Napište nám.

Pošlete nám vyplněný formulář a buďte ve střehu - do 2 hodin se vám ozveme.

Údaje označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Nebojte, vyplněním formuláře se k ničemu nezavazujete.

 

Poslat emailem